Anne-bebek sektörünün 41 firmasının üye olduğu BAGİDER, tarafından 19 Nisan 2016 tarihinde Bebek Ürünleri Güvenliği Semineri düzenlendi.

Anneler ve anne adaylarına fikir önderliği yapan Blogger Anneler’in katıldığı seminerde UL VS Laboratuar firması yöneticileri, ürün güvenliği konusunda teknik bilgiler kapsayan sunumlar yaptı. Grand Hyatt Oteli’nde düzenlenen toplantıda Türkiye’de sektörün tek derneği olan BAGİDER Yönetim Kurulu Üyeleri ve Amerika Birleşik Devletleri’nde saygın bir test kuruluşu olan UL VS Laboratuar’ın Türkiye merkezindeki yetkilileri bebek ürünleri konusunda değerli konuşmalar yaptı.

Seminerin açılış konuşmasını, kendisi de iki çocuk annesi olan BAGİDER Yönetim Kurulu üyesi Sezin Aksin yaptı. Toplantıya moderatörlük yapan UL VS Laboratuar A.Ş. Türkiye Satış Müdürü İrem Tatlıdede seminerin amacı ve önemini anlattı. Sonra UL VS Labaratuarı A.Ş. Fizik Laboratuar Müdürü Güllü Göktürk sunumuna başladı.

Güllü Göktürk bebek ürünlerinde özellikle oyuncak, giysi, bebek arabaları, mama sandalyeleri, oto koltukları, biberon ve emzik gruplarında yasal olarak bulunması gereken kalite standartlarını mevzuat başlıkları ile listelediği sunumunda, bu standartlara uygunlukları hangi teknik testlerle tesbit ettiklerini anlattı. Aynı zamanda kalite standartlarının uygulanmasının bebeklerimizin fiziki ve mental sağlığı için önemini detaylı olarak aktardı.

Güllü Göktürk’ün sunumunun ardından konuşma yapan BAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi Halil Erdoğmuş kısaca BAGİDER hakkında bilgi verdikten sonra bebekler için yapılan alışverişlerde kalite standartlarına sahip ürünlerin seçilmesinin önemi vurguladı. Halil Erdoğmuş’un Türkiye’de, mağazalardan ve e-ticaret vasıtasıyla yapılan bebek ürünleri alışverişlerinde dikkat edilmesi gereken noktaları anlatmasından sonra, İstanbul İl Ticaret Müdürlüğü uzmanlarından Onur Harmancı söz aldı.

Onur Harmancı, bebeklere sağlıklı ürünler sunulmasını denetlemek için denetim birimi olarak çalışmalarını anlattı. Ayrıca tüketicilerin dilek ve şikayetleri için denetim birimine ulaşabilecekleri telefon numarasını verdi.

Sunumlar öncesinde verilen arada seminer salonunun fuayesinde hazırlanmış olan zengin büfede Blogger Anneler’e sağlıklı yiyecek ve içecek servisi yapıldı. Salona özel olarak tahsis edilmiş olan bahçede Blogger Anneler güzel anlar geçirdi.

UL VS Laboratuar A.Ş. Kimya Laboratuarı Yöneticisi Banu Ustal sunumumda bebek ürünlerindeki kimyasal malzeme kalitesinin önemini anlattı. Bu kalite standartlarına uygunluğun tespiti için yapılan testler hakkında teknik bilgiler verdi. Yasalar gereği hem yerli üretim hem de ithal ürünlerde bulunması gereken kalite standardına sahip olmayan ürünlerin bebeklere verebileceği zararları Blogger Anneler’e aktardı.

Toplantının kapanış konuşmasını yapan BAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Perviz Aran Türkiye’de anne-bebek sektörü hakkında bilgi verdikten sonra Blogger Anneler’in sektör için önemini anlattı. Toplantı sırasındaki anlatımların kısaca üzerinden geçen Perviz Aran, BAGİDER olarak anneler ve sektör çalışanları için eğitim ve bilgilendirme toplantılarına kısa aralıklarla devam edeceklerini belirtti. Türkiye’de anne-bebek sektöründe sunulan tüm ürün ve hizmetlerin AB standartlarına ulaşması için hem sektörü geliştirici projeler yürüteceklerini hem de yasal uygulamalar konusunda ilgili Bakanlıklar ile irtibat halinde olacaklarını söyledi.

Toplantıya katılan Blogger Anneler’in soruları konuşmacılar tarafından cevaplandı. Blogger Anneler’in sektör ile ilgili ilettiği görüşleri ve dilekleri BAGİDER yönetimi olarak değerlendirilmek üzere not edildi.

You may also like

10 Tricks to Reduce Belly Fat

Excess Tricks belly fat is among the most